Obiecaliśmy i spełniamy. Z niewątpliwą satysfakcją przedstawiamy nową, o wiele bardziej dostępną odsłonę naszego serwisu. Na pewno nowy system obsługi strony odkryje nam jeszcze swoje tajemnice. Ale to, co już wiemy i sprawdziliśmy, pozwala nam spokojnie deklarować zgodność z WCAG na poziomie AA.

Nowy system obsługi wymógł także nową strukturę serwisu. Będziemy ją jeszcze doskonalić.

Zmiany w strukturze serwisu

Do przewidzianych w momencie tworzenia trzech działów głównych (Metoda, Testy, Narzędzia) dodajemy dział nazwany Glosy. Ma to być baza zwięzłych objaśnień i komentarzy do wymogów dostępności. To najważniejsza zmiana.

Oprócz tej - drobne zmiany spowodowane strukturą menu lokalnych, w których trzeba było przewidzieć miejsce na materiały, jakie dopiero powstaną. W niektórych miejscach może też brakować odpowiednich wprowadzeń, co nadrobimy zapewne w najbliższych 2-3 tygodniach.

Wzbogacona prezentacja

Nowy system pozwala na tagowanie wpisów. Zręby tagowania już zostały stworzone. Dokonując przeglądu opublikowanych dotychczas treści, otagujemy je. Dzięki temu łatwiej będzie znajdować różne powiązane materiały (tymczasem mamy problem z obsługą tagów z polskimi znakami).

Korzystanie z treści będzie wydajniejsze także dzięki innym nowościom, takim jak możliwość opatrywania każdego wpisu streszczeniem, możliwość korzystania we wszystkich materiałach ze wspólnego słownika, czy bogatsze możliwości formatowania.

Ławiejsza współpraca

Teraz każdy może rzeczywiście współtworzyć treści serwisu. Potrzebne jest tylko konto na Github.

  • Po pierwsze, można zgłosić dowolne poprawki do każdego materiału. Służy temu przycisk Popraw ten artykuł, który otwiera stronę w systemie Github w trybie edycji. Propozycje poprawek będą analizowane i akceptowane na bieżąco.
  • Po drugie, można zaproponować nową treść do każdego działu. Służą temu dwie specjalne strony, do których łączą pozycje menu na stronie głównej zatytułowane Dodaj treść…
  • Po trzecie, każdy może zgłosić swoje uwagi, korzystajac z mechanizmu Githuba New issues - Nowy problem
  • Po czwarte, kto potrafi pracować z Github i posiada konto na tej platormie, może sklonować nasze repozytorium i współuczestniczyć w jego tworzeniu, korzystając ze wszystkich funkcji Githuba.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z dostępnością treści w serwisie, napisz do nas. Postaramy się je naprawić ciągu 3-5 dni.

Ze swej strony przez najbliższe 2-3 tygodnie będziemy z uwagą analizować różne aspekty serwisu i eliminować usterki, których nie sposób było uniknąć przy jego modernizacji.