Popraw ten artykuł

Laboratorium Dostępności ICT ZHAW, we współpracy ze Szwajcarskim Stowarzyszeniem Niewidomych i Niedowidzących (SBV), opracowało narzędzie internetowe o nazwie PAVE, które szybko i łatwo udostępnia istniejące dokumenty PDF. Ma to kluczowe znaczenie dla umożliwienia istniejącym programom do odczytywania ekranu odczytu prawidłowej treści. W PAVE 2.0 istniejące narzędzie sieciowe zostało gruntownie zmienione i rozszerzone o nową funkcję wykrywania akapitów.

Osoby z wadami wzroku mogą czytać dokumenty elektroniczne za pomocą specjalistycznego oprogramowania zwanego czytnikami ekranu. Ale takie programy działają tylko z dokumentami PDF, które są odpowiednio oznaczone lub w inny sposób posiadają niezbędne metadane. PAVE to pierwsze na świecie narzędzie internetowe, które w prosty sposób rozwiązuje ten powszechny problem. Dwa lata temu, w laboratorium dostępności ICT w ZHAW School of Engineering, badacze opracowali narzędzie internetowe PAVE. PAVE pozwala użytkownikom testować istniejące dokumenty PDF pod kątem dostępności i interaktywnie wprowadzać niezbędne poprawki. PAVE 2.0 automatycznie rozwiązuje wiele problemów z dostępnością. Treść i układ pliku PDF pozostają niezmienione. Zaktualizowany interfejs użytkownika o nowoczesnym wyglądzie i ulepszonej użyteczności sprawia, że ​​narzędzie internetowe jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla użytkowników. PAVE automatycznie wykrywa teraz sekcje tekstu i nagłówki, co zmniejsza potrzebę ręcznego tagowania. W nowej wersji tagi można również łatwo i jednocześnie edytować lub usuwać. I na koniec, teraz zapewnia skróty klawiaturowe dla szybszej kontroli. To sprawia, że ​​użycie PAVE 2.0 jest znacznie szybsze niż jego poprzednia wersja.

Z narzędzia internetowego można bezpłatnie korzystać pod następującym adresem: http://www.pave-pdf.org/index.en.html

Cztery kroki do dostępnego pliku PDF

Możesz użyć PAVE, aby twoje dokumenty PDF były dostępne i poprawnie interpretować konwencjonalne programy czytające. Nie zmienia to wyglądu wizualnego twojego pliku PDF. The Laboratorium dostępności ICT z ZHAW School of Engineering, które opracowało PAVE, udostępnia je bezpłatnie do użytku osobistego. Spróbuj! Jeśli chcesz udostępnić dużą liczbę plików PDF, proszę skontaktuj się z nami .

Obsługa sekwencji w 4 krokach: przesyłanie plików PDF, automatyczne korekty, korekty ręczne, pobieranie plików PDF dostępnych Prześlij dokument PDF do PAVE. Uwaga: Maksymalny dozwolony rozmiar pliku to 5 megabajtów . PAVE dokona automatycznych korekt. Po prostu sam dokonaj pozostałych poprawek w PAVE. Teraz możesz pobrać dostępny dokument PDF. Dokument PDF pozostanie na serwerze PAVE przez maksymalnie trzy tygodnie, chyba że zostanie on wcześniej ręcznie usunięty.